C & K COMPONENTS 8121SD3V3GE Pushbutton Switch, Momentary Spring Return, SPDT, 120 V, 28 V, 1 A, Solder
Product details
| Switch Operation | Momentary Spring Return |
| Contact Configuration | SPDT |
| Contact Voltage AC Nom | 120V |
| Contact Voltage DC Nom | 28V |
| Contact Current Max | 1A |
| Switch Terminals | Solder |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | C & K COMPONENTS |
| Part Number | 8121SD3V3GE |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Contact Current Max | 1A |
| Switch Terminals | Solder |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | C & K COMPONENTS |
| Part Number | 8121SD3V3GE |
| Quantity | Each |
Description
| Contact Current Max | 1A |