BOURNS SRN6045TA-330M Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200, SRN6045TA Series, 33 µH, 1.8 A, 2.5 A, Semishielded
HomeStore
This is a Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200, SRN6045TA Series, 33 µH, 1.8 A, 2.5 A, Semishielded product from BOURNS with the model number SRN6045TA-330M
Product details
Power Inductor Case 6mm x 6mm x 4.2mm
DC Resistance Max 0.145ohm
Saturation Current (Isat) 2.5A
Packaging Cut Tape
Inductance Tolerance ± 20%
Product Range SRN6045TA Series
RMS Current (Irms) 1.8A
Inductance 33µH
Inductor Construction Semishielded
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRN6045TA-330M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
DC Resistance Max 0.145ohm
Saturation Current (Isat) 2.5A
Packaging Cut Tape
Inductance Tolerance ± 20%
Product Range SRN6045TA Series
RMS Current (Irms) 1.8A
Inductance 33µH
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRN6045TA-330M
Description
DC Resistance Max 0.145ohm
Saturation Current (Isat) 2.5A
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 1.8A
Inductance 33µH
Part Number SRN6045TA-330M
BOURNS SRN6045TA-330M Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200, SRN6045TA Series, 33 µH, 1.8 A, 2.5 A, Semishielded | Tanotis