BOURNS SRF1360-102Y Common Mode Choke, 1MH, 2200 Ohm, 0.35A, 12.4mm x 10.2mm x 5.4mm
HomeStore
Product details
Technical Specifications
DC Current Rating
350mA
Product Range
SRF1360 Series
Inductor Case / Package
Product Width
10.2mm
Qualification
Inductance
1mH
Impedance
2.2kohm
Product Length
12.4mm
Product Height
5.4mm
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRF1360-102Y
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
DC Current Rating
350mA
Product Range
SRF1360 Series
Inductor Case / Package
Product Width
10.2mm
Qualification
Inductance
1mH
Impedance
2.2kohm
Product Length
12.4mm
Product Height
5.4mm
SVHC
No SVHC (25-Jun-2025)
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRF1360-102Y
350mA
10.2mm
1mH
2.2kohm
12.4mm
5.4mm
Part Number SRF1360-102Y
BOURNS SRF1360-102Y Common Mode Choke, 1MH, 2200 Ohm, 0.35A, 12.4mm x 10.2mm x 5.4mm | Tanotis