BOURNS SRF0703-330M Coupled Inductor, 33µH, 0.24ohm, 1.31A Irms, 1.35A Isat, SRF0703 Series, 7.6mm x 7.6mm x 3.4mm
HomeStore
Product details
Product Range: SRF0703 Series
Inductance, Parallel: 33µH
RMS Current, Parallel: 1.31A
Saturation Current, Parallel: 1.35A
DC Resistance Max, Parallel: 0.24ohm
Leakage Inductance: -
Turns Ratio: 1:1
Product Length: 7.6mm
Product Width: 7.6mm
Product Height: 3.4mm
Inductor Mounting: Surface Mount
Operating Temperature Min: -40°C
Operating Temperature Max: 125°C
Qualification: -
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRF0703-330M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Product Range: SRF0703 Series
Inductance, Parallel: 33µH
RMS Current, Parallel: 1.31A
Leakage Inductance: -
Turns Ratio: 1:1
Product Length: 7.6mm
Product Width: 7.6mm
Product Height: 3.4mm
Qualification: -
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRF0703-330M
Inductance, Parallel: 33µH
RMS Current, Parallel: 1.31A
Product Length: 7.6mm
Product Width: 7.6mm
Product Height: 3.4mm
Part Number SRF0703-330M
BOURNS SRF0703-330M Coupled Inductor, 33µH, 0.24ohm, 1.31A Irms, 1.35A Isat, SRF0703 Series, 7.6mm x 7.6mm x 3.4mm | Tanotis