BOURNS RSH-50-100 Current Shunt, 2 mohm, 100 mV O/P, 50 A, 0.25 %, -40 °C, 70 °C, Riedon RSH Series
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Current Rating
50A
Open menu
Operating Temperature Min
-40°C
Product Range
Riedon RSH Series
Find similar products
Accuracy
0.25%
Operating Temperature Max
70°C
SVHC
Lead (25-Jun-2025)
Other details
Brand BOURNS
Part Number RSH-50-100
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
Current Rating
50A
Open menu
Operating Temperature Min
-40°C
Product Range
Riedon RSH Series
Accuracy
0.25%
Operating Temperature Max
70°C
SVHC
Lead (25-Jun-2025)
Other details
Brand BOURNS
Part Number RSH-50-100
50A
-40°C
0.25%
70°C
Part Number RSH-50-100
BOURNS RSH-50-100 Current Shunt, 2 mohm, 100 mV O/P, 50 A, 0.25 %, -40 °C, 70 °C, Riedon RSH Series | Tanotis