BOURNS PWR220T-20-7R50F Through Hole Current Sense Resistor, 7.5 ohm, TO-220, 20 W, ± 1%, PWR220T-20 Series, Thick Film
HomeStore
Product details
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Power Rating 20W
Automotive Qualification Standard AEC-Q200
Resistance 7.5ohm
Resistance Tolerance ± 1%
Resistor Element Type Thick Film
Product Range PWR220T-20 Series
Resistor Case Style TO-220
Other details
Brand BOURNS
Part Number PWR220T-20-7R50F
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Application Note EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 20W
Resistance 7.5ohm
Resistance Tolerance ± 1%
Resistor Case Style TO-220
Other details
Brand BOURNS
Part Number PWR220T-20-7R50F
Quantity Each
Power Rating 20W
Resistance 7.5ohm
Resistance Tolerance ± 1%
Part Number PWR220T-20-7R50F
BOURNS PWR220T-20-7R50F Through Hole Current Sense Resistor, 7.5 ohm, TO-220, 20 W, ± 1%, PWR220T-20 Series, Thick Film | Tanotis