BOURNS 4609X-101-104LF Fixed Network Resistor, 100 kohm, 100 V, 8 Elements, Bussed, SIP, 200 mW
HomeStore
  • 10000MR Insulation resistance
  • 200Vrms Dielectric withstanding voltage
  • UL94V-0 Flammability
  • Temperature coefficient is �100ppm/�C and �250ppm/�C available
  • Operating temperature range -55�C to +125�C
  • Low profile is compatible with DIP package
  • Wide assortment of pin packages enhances design flexibility
  • Recommended for rosin flux and solvent clean or no clean flux processes
Applications
Industrial, Consumer Electronics, Portable Devices, Power Management
Product details
Resistance 100kohm
Resistor Case Style SIP
Voltage Rating 100V
No. of Pins 9Pins
Resistance Tolerance � 2%
Product Range 4609X Series
Automotive Qualification Standard -
Power Rating per Element 200mW
Temperature Coefficient � 100ppm/�C
Network Circuit Type Bussed
No. of Elements 8Elements
Other details
Brand BOURNS
Part Number 4609X-101-104LF
  • UL94V-0 Flammability
Applications
Product details
Resistance 100kohm
Resistor Case Style SIP
Voltage Rating 100V
No. of Pins 9Pins
Resistance Tolerance � 2%
Product Range 4609X Series
Power Rating per Element 200mW
Network Circuit Type Bussed
No. of Elements 8Elements
Other details
Brand BOURNS
Part Number 4609X-101-104LF
Description
Resistance 100kohm
Voltage Rating 100V
No. of Pins 9Pins
Resistance Tolerance � 2%
Power Rating per Element 200mW
Part Number 4609X-101-104LF
BOURNS 4609X-101-104LF Fixed Network Resistor, 100 kohm, 100 V, 8 Elements, Bussed, SIP, 200 mW | Tanotis