BOURNS 4609X-101-101LF Fixed Network Resistor, 100 ohm, 100 V, 8 Elements, Bussed, SIP, 200 mW
- Resistance value ranges from 10 ohm to 10Mohm
- Tolerance and power rating is based on network circuits
- Operating voltage of 100V
- Temperature coefficient is �100ppm/�C and �250ppm/�C available
- Operating temperature range -55�C to +125�C
- Low profile is compatible with DIP package
- Wide assortment of pin packages enhances design flexibility
- Recommended for rosin flux and solvent clean or no clean flux processes
Applications
Industrial, Consumer Electronics, Portable Devices, Power Management
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Resistor Case Style | SIP |
| Voltage Rating | 100V |
| No. of Pins | 9Pins |
| Resistance Tolerance | � 2% |
| Product Range | 4609X Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Power Rating per Element | 200mW |
| Temperature Coefficient | � 100ppm/�C |
| Network Circuit Type | Bussed |
| No. of Elements | 8Elements |
Other details
| Brand | BOURNS |
| Part Number | 4609X-101-101LF |
| 3D Product Image EN |
$0.10BOURNS 4609X-101-101LF Fixed Network Resistor, 100 ohm, 100 V, 8 Elements, Bussed, SIP, 200 mW
- Operating voltage of 100V
Applications
Product details
| Resistance | 100ohm |
| Resistor Case Style | SIP |
| Voltage Rating | 100V |
| No. of Pins | 9Pins |
Other details
| Brand | BOURNS |
Description
- Operating voltage of 100V
| Resistance | 100ohm |
| Voltage Rating | 100V |
| No. of Pins | 9Pins |