BI TECHNOLOGIES / TT ELECTRONICS BPR10101J Through Hole Resistor, 100 ohm, 500 V, Radial Leaded, 10 W, � 5%, BPR Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 100 ohm, 500 V, Radial Leaded, 10 W, � 5%, BPR Series product from BI TECHNOLOGIES / TT ELECTRONICS with the model number BPR10101J
Product details
Temperature Coefficient � 100ppm/�C
Power Rating 10W
Resistor Element Material Thick Film
Automotive Qualification Standard -
Resistance 100ohm
Resistance Tolerance � 5%
Product Range BPR Series
Resistor Case Style Radial Leaded
Voltage Rating 500V
Other details
Brand BI TECHNOLOGIES / TT ELECTRONICS
Part Number BPR10101J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 10W
Resistance 100ohm
Resistance Tolerance � 5%
Product Range BPR Series
Voltage Rating 500V
Other details
Part Number BPR10101J
Description
Power Rating 10W
Resistance 100ohm
Resistance Tolerance � 5%
Voltage Rating 500V
Part Number BPR10101J
BI TECHNOLOGIES / TT ELECTRONICS BPR10101J Through Hole Resistor, 100 ohm, 500 V, Radial Leaded, 10 W, � 5%, BPR Series | Tanotis