BI TECHNOLOGIES / TT ELECTRONICS 22AR10KLFTR Trimmer Potentiometer, 10 kohm, 125 mW, ± 20%, 22 Series, 1 Turns, Surface Mount Device
Product details
| Track Resistance | 10kohm |
| Power Rating | 125mW |
| Resistance Tolerance | ± 20% |
| Product Range | 22 Series |
| No. of Turns | 1Turns |
| Potentiometer Mounting | Surface Mount Device |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | BI TECHNOLOGIES / TT ELECTRONICS |
| Part Number | 22AR10KLFTR |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Track Resistance | 10kohm |
| Power Rating | 125mW |
| Product Range | 22 Series |
| No. of Turns | 1Turns |
| MSL | - |
Other details
| Part Number | 22AR10KLFTR |
Description
| Track Resistance | 10kohm |
| Power Rating | 125mW |