
BELDEN 9222 004500 Triaxial Cable, Double Braid Shield, Yellow, 20 AWG, 7 x 0.32mm, 498.69 ft, 152.4 m
BELDEN 9222 004500 Triaxial Cable, Double Braid Shield, Yellow, 20 AWG, 7 x 0.32mm, 498.69 ft, 152.4 m
Product details
| Reel Length (Metric) | 152.4m |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 6.1mm |
| Reel Length (Imperial) | 498.69ft |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Type | RG58A |
| Product Range | - |
| Wire Gauge | 20AWG |
| Jacket Colour | Yellow |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.32mm |
| Conductor Area CSA | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9222 004500 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
BELDEN 9222 004500 Triaxial Cable, Double Braid Shield, Yellow, 20 AWG, 7 x 0.32mm, 498.69 ft, 152.4 m
Product details
| Reel Length (Metric) | 152.4m |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 6.1mm |
| Reel Length (Imperial) | 498.69ft |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Type | RG58A |
| Product Range | - |
| Wire Gauge | 20AWG |
| Jacket Colour | Yellow |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.32mm |
| Conductor Area CSA | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9222 004500 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Reel Length (Metric) | 152.4m |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 6.1mm |
| Reel Length (Imperial) | 498.69ft |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Type | RG58A |
| Product Range | - |
| Wire Gauge | 20AWG |
| Jacket Colour | Yellow |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.32mm |
| Conductor Area CSA | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9222 004500 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.