
B&K PRECISION BK4055B FUNCTION/ARBITRARY WF GENERATOR, 2CH
Product details
| Signal Generator Type | Arbitrary |
| No. of Channels | 2 Channel |
| Product Range | 4050B Series |
| Bandwidth | 60MHz |
| Signal Generator Modulation | AM, ASK, FM, FSK, PM, PSK, PWM |
| Warranty | 3 Years |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | B&K PRECISION |
| Part Number | BK4055B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $2,536.88
-70%$2,536.88
$761.06B&K PRECISION BK4055B FUNCTION/ARBITRARY WF GENERATOR, 2CH
Product details
| Signal Generator Type | Arbitrary |
| No. of Channels | 2 Channel |
| Product Range | 4050B Series |
| Bandwidth | 60MHz |
| Signal Generator Modulation | AM, ASK, FM, FSK, PM, PSK, PWM |
| Warranty | 3 Years |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | B&K PRECISION |
| Part Number | BK4055B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Signal Generator Type | Arbitrary |
| No. of Channels | 2 Channel |
| Product Range | 4050B Series |
| Bandwidth | 60MHz |
| Signal Generator Modulation | AM, ASK, FM, FSK, PM, PSK, PWM |
| Warranty | 3 Years |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | B&K PRECISION |
| Part Number | BK4055B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

