
Aptiv (FORMERLY DELPHI) 12124685 Automotive Connector Housing Metri-Pack 630 Series Receptacle 3 Ways
Aptiv (FORMERLY DELPHI) 12124685 Automotive Connector Housing Metri-Pack 630 Series Receptacle 3 Ways
Product details
| Product Range | Metri-Pack 630 Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 3Ways |
| For Use With | Aptiv Metri-Pack 630 Series 12052456 Socket Contact |
| Connector Body Material | - |
| IP Rating | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating | 46A |
Other details
| Brand | APTIV (FORMERLY DELPHI) |
| Part Number | 12124685 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Aptiv (FORMERLY DELPHI) 12124685 Automotive Connector Housing Metri-Pack 630 Series Receptacle 3 Ways
Product details
| Product Range | Metri-Pack 630 Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 3Ways |
| For Use With | Aptiv Metri-Pack 630 Series 12052456 Socket Contact |
| Connector Body Material | - |
| IP Rating | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating | 46A |
Other details
| Brand | APTIV (FORMERLY DELPHI) |
| Part Number | 12124685 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | Metri-Pack 630 Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 3Ways |
| For Use With | Aptiv Metri-Pack 630 Series 12052456 Socket Contact |
| Connector Body Material | - |
| IP Rating | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating | 46A |
Other details
| Brand | APTIV (FORMERLY DELPHI) |
| Part Number | 12124685 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.

















