
Aptiv (FORMERLY DELPHI) 12015799 Automotive Connector Housing Weather Pack Tower Series Receptacle 6 Ways
Aptiv (FORMERLY DELPHI) 12015799 Automotive Connector Housing Weather Pack Tower Series Receptacle 6 Ways
Product details
| Product Range | Weather Pack Tower Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 6Ways |
| For Use With | Aptiv Weather Pack Series 12034051 Socket Contact |
| Connector Body Material | - |
| IP Rating | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating | 20A |
Other details
| Brand | APTIV (FORMERLY DELPHI) |
| Part Number | 12015799 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Original: $2.27
-70%$2.27
$0.68Aptiv (FORMERLY DELPHI) 12015799 Automotive Connector Housing Weather Pack Tower Series Receptacle 6 Ways
Product details
| Product Range | Weather Pack Tower Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 6Ways |
| For Use With | Aptiv Weather Pack Series 12034051 Socket Contact |
| Connector Body Material | - |
| IP Rating | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating | 20A |
Other details
| Brand | APTIV (FORMERLY DELPHI) |
| Part Number | 12015799 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | Weather Pack Tower Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 6Ways |
| For Use With | Aptiv Weather Pack Series 12034051 Socket Contact |
| Connector Body Material | - |
| IP Rating | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating | 20A |
Other details
| Brand | APTIV (FORMERLY DELPHI) |
| Part Number | 12015799 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.

















