
APM HEXSEAL R6-32X1/2 FASTENERS, SCREWS
Product details
| Screw Length | 12.7mm |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | - |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Recessed Head Phillips |
| Thread Size - Imperial | 6-32 |
Other details
| Brand | APM HEXSEAL |
| Part Number | R6-32X1/2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1.22
-70%$1.22
$0.37APM HEXSEAL R6-32X1/2 FASTENERS, SCREWS
Product details
| Screw Length | 12.7mm |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | - |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Recessed Head Phillips |
| Thread Size - Imperial | 6-32 |
Other details
| Brand | APM HEXSEAL |
| Part Number | R6-32X1/2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Screw Length | 12.7mm |
| Fastener Material | Stainless Steel |
| Fastener Plating | - |
| Thread Size - Metric | - |
| Product Range | - |
| Screw Head Style | Recessed Head Phillips |
| Thread Size - Imperial | 6-32 |
Other details
| Brand | APM HEXSEAL |
| Part Number | R6-32X1/2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












