APEM QS83XXHG220 LED Panel Mount Indicator, Snap-in, Green, 8 mm, 220 VAC, 3 mA, 1.2 cd, Not Rated
HomeStore
This is a LED Panel Mount Indicator, Snap-in, Green, 8 mm, 220 VAC, 3 mA, 1.2 cd, Not Rated product from APEM with the model number QS83XXHG220
Product details
LED Colour Green
Forward Current If 3mA
Operating Voltage 220VAC
Mounting Hole Dia 8mm
Packaging Each
Product Range QS Series
Luminous Intensity 1.2cd
IP / NEMA Rating Not Rated
Other details
Brand APEM
Part Number QS83XXHG220
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
LED Colour Green
Forward Current If 3mA
Operating Voltage 220VAC
Mounting Hole Dia 8mm
Packaging Each
Product Range QS Series
Luminous Intensity 1.2cd
IP / NEMA Rating Not Rated
Other details
Brand APEM
Part Number QS83XXHG220
Description
Forward Current If 3mA
Operating Voltage 220VAC
Mounting Hole Dia 8mm
Part Number QS83XXHG220
APEM QS83XXHG220 LED Panel Mount Indicator, Snap-in, Green, 8 mm, 220 VAC, 3 mA, 1.2 cd, Not Rated | Tanotis