APEM QS81XXHG220 LED Panel Mount Indicator, Snap-in, Green, 8 mm, 220 VAC, 3 mA, 1.2 cd, Not Rated
Product details
| LED Colour | Green |
| Forward Current If | 3mA |
| Operating Voltage | 220VAC |
| Mounting Hole Dia | 8mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | QS Series |
| Luminous Intensity | 1.2cd |
| IP / NEMA Rating | Not Rated |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | QS81XXHG220 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| LED Colour | Green |
| Forward Current If | 3mA |
| Operating Voltage | 220VAC |
| Mounting Hole Dia | 8mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | QS Series |
| Luminous Intensity | 1.2cd |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | QS81XXHG220 |
| Quantity | Each |
Description
| Forward Current If | 3mA |
| Operating Voltage | 220VAC |
| Mounting Hole Dia | 8mm |