
APEM QS81XXHG220 LED Panel Mount Indicator, Snap-in, Green, 8 mm, 220 VAC, 3 mA, 1.2 cd, Not Rated
APEM QS81XXHG220 LED Panel Mount Indicator, Snap-in, Green, 8 mm, 220 VAC, 3 mA, 1.2 cd, Not Rated
Product details
| LED Colour | Green |
| Forward Current If | 3mA |
| Operating Voltage | 220VAC |
| Mounting Hole Dia | 8mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | QS Series |
| Luminous Intensity | 1.2cd |
| IP / NEMA Rating | Not Rated |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | QS81XXHG220 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $11.66
-70%$11.66
$3.50APEM QS81XXHG220 LED Panel Mount Indicator, Snap-in, Green, 8 mm, 220 VAC, 3 mA, 1.2 cd, Not Rated
Product details
| LED Colour | Green |
| Forward Current If | 3mA |
| Operating Voltage | 220VAC |
| Mounting Hole Dia | 8mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | QS Series |
| Luminous Intensity | 1.2cd |
| IP / NEMA Rating | Not Rated |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | QS81XXHG220 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| LED Colour | Green |
| Forward Current If | 3mA |
| Operating Voltage | 220VAC |
| Mounting Hole Dia | 8mm |
| Packaging | Each |
| Product Range | QS Series |
| Luminous Intensity | 1.2cd |
| IP / NEMA Rating | Not Rated |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | QS81XXHG220 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









