
APEM Q8R1CXXB24E LED Panel Mount Indicator, Blue, 24 VDC, 8 mm, 20 mA, 1.6 cd, IP67
Product details
| LED Colour | Blue |
| Operating Voltage | 24VDC |
| Mounting Hole Dia | 8mm |
| Forward Current If | 20mA |
| Luminous Intensity | 1.6cd |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
| Packaging | Each |
| Product Range | Q Series |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | Q8R1CXXB24E |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
APEM Q8R1CXXB24E LED Panel Mount Indicator, Blue, 24 VDC, 8 mm, 20 mA, 1.6 cd, IP67
Product details
| LED Colour | Blue |
| Operating Voltage | 24VDC |
| Mounting Hole Dia | 8mm |
| Forward Current If | 20mA |
| Luminous Intensity | 1.6cd |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
| Packaging | Each |
| Product Range | Q Series |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | Q8R1CXXB24E |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| LED Colour | Blue |
| Operating Voltage | 24VDC |
| Mounting Hole Dia | 8mm |
| Forward Current If | 20mA |
| Luminous Intensity | 1.6cd |
| IP / NEMA Rating | IP67 |
| Packaging | Each |
| Product Range | Q Series |
Other details
| Brand | APEM |
| Part Number | Q8R1CXXB24E |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









