APEM Q12P1CXXHY24E LED Panel Mount Indicator, Yellow, 24 VDC, 12 mm, 20 mA, 1.6 cd, IP67
HomeStore
This is a LED Panel Mount Indicator, Yellow, 24 VDC, 12 mm, 20 mA, 1.6 cd, IP67 product from APEM with the model number Q12P1CXXHY24E
Product details
LED Colour Yellow
Forward Current If 20mA
Operating Voltage 24VDC
Mounting Hole Dia 12mm
Packaging Each
Product Range Q12 Series
Luminous Intensity 1.6cd
IP / NEMA Rating IP67
Other details
Brand APEM
Part Number Q12P1CXXHY24E
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
LED Colour Yellow
Forward Current If 20mA
Operating Voltage 24VDC
Mounting Hole Dia 12mm
Packaging Each
Product Range Q12 Series
Luminous Intensity 1.6cd
IP / NEMA Rating IP67
Other details
Brand APEM
Part Number Q12P1CXXHY24E
Description
Forward Current If 20mA
Operating Voltage 24VDC
Mounting Hole Dia 12mm
Part Number Q12P1CXXHY24E
APEM Q12P1CXXHY24E LED Panel Mount Indicator, Yellow, 24 VDC, 12 mm, 20 mA, 1.6 cd, IP67 | Tanotis