APEM Q12P1CXXG12 LED Panel Mount Indicator, Green, 12 VDC, 12 mm, 20 mA, 60 mcd
HomeStore
This is a LED Panel Mount Indicator, Green, 12 VDC, 12 mm, 20 mA, 60 mcd product from APEM with the model number Q12P1CXXG12
Product details
LED Colour Green
Forward Current If 20mA
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 12mm
Packaging Each
Product Range Q12 Series
Luminous Intensity 60mcd
IP / NEMA Rating -
Other details
Brand APEM
Part Number Q12P1CXXG12
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
LED Colour Green
Forward Current If 20mA
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 12mm
Packaging Each
Product Range Q12 Series
Luminous Intensity 60mcd
IP / NEMA Rating -
Other details
Brand APEM
Part Number Q12P1CXXG12
Description
Forward Current If 20mA
Operating Voltage 12VDC
Mounting Hole Dia 12mm
Part Number Q12P1CXXG12
APEM Q12P1CXXG12 LED Panel Mount Indicator, Green, 12 VDC, 12 mm, 20 mA, 60 mcd | Tanotis