
AMPHENOL RF 132139 RF/COAXIAL SMA BULKHEAD JACK STR 50 OHM SOLDER
Product details
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Coaxial Termination | Solder |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Connector Body Style | Straight Bulkhead Jack |
| Coaxial Cable Types | - |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 18GHz |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 132139 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
AMPHENOL RF 132139 RF/COAXIAL SMA BULKHEAD JACK STR 50 OHM SOLDER
Product details
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Coaxial Termination | Solder |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Connector Body Style | Straight Bulkhead Jack |
| Coaxial Cable Types | - |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 18GHz |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 132139 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Coaxial Termination | Solder |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Connector Body Style | Straight Bulkhead Jack |
| Coaxial Cable Types | - |
| Impedance | 50ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 18GHz |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 132139 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









