
AMPHENOL RF 112507 RF/COAXIAL, BNC PLUG, STRAIGHT, 75 OHM, CRIMP
Product details
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | BNC Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Cable Types | RG59 |
| Impedance | 75ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 4GHz |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 112507 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.88
-70%$4.88
$1.46AMPHENOL RF 112507 RF/COAXIAL, BNC PLUG, STRAIGHT, 75 OHM, CRIMP
Product details
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | BNC Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Cable Types | RG59 |
| Impedance | 75ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 4GHz |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 112507 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Connector Type | BNC Coaxial |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Cable Types | RG59 |
| Impedance | 75ohm |
| Product Range | - |
| Frequency Max | 4GHz |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 112507 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











