
Amphenol PCD MS3057-6A Cable Clamp Size 14 Aluminium Alloy
Product details
| Connector Shell Size | 14 |
| Cable Diameter Max | 11.12mm |
| Strain Relief Material | Aluminium Alloy |
| Product Range | MS Series |
| For Use With | Amphenol MS-3420 Series Sleeves |
Other details
| Brand | AMPHENOL PCD |
| Part Number | MS3057-6A |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $10.32
-70%$10.32
$3.10Amphenol PCD MS3057-6A Cable Clamp Size 14 Aluminium Alloy
Product details
| Connector Shell Size | 14 |
| Cable Diameter Max | 11.12mm |
| Strain Relief Material | Aluminium Alloy |
| Product Range | MS Series |
| For Use With | Amphenol MS-3420 Series Sleeves |
Other details
| Brand | AMPHENOL PCD |
| Part Number | MS3057-6A |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Shell Size | 14 |
| Cable Diameter Max | 11.12mm |
| Strain Relief Material | Aluminium Alloy |
| Product Range | MS Series |
| For Use With | Amphenol MS-3420 Series Sleeves |
Other details
| Brand | AMPHENOL PCD |
| Part Number | MS3057-6A |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









