ABRACON ABM8-48.000MHZ-B2-T Crystal, 48 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 50 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABM8 Series
Product details
| Load Capacitance | 18pF |
| Operating Temperature Min | -20°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Crystal Case | SMD, 3.2mm x 2.5mm |
| Product Range | ABM8 Series |
| Frequency Stability + / - | 50ppm |
| Frequency Tolerance + / - | 20ppm |
| Frequency Nom | 48MHz |
Other details
| Brand | ABRACON |
| Part Number | ABM8-48.000MHZ-B2-T |
Product details
| Load Capacitance | 18pF |
| Frequency Nom | 48MHz |
Other details
| Brand | ABRACON |
Description
| Load Capacitance | 18pF |
| Frequency Nom | 48MHz |